Crvena Zvezda cinike, Tirana eleminohet nga Champions League me ‘kokën’ lartë

Publikuar tek: sport, më 21:10 25-08-2020 Crvena Zvezda cinike, Tirana eleminohet nga Champions League me ‘kokën’ lartë Foto nga ndeshja Tirana - Crvena Zvezda

Është mbyllur fitoren minimale 0-1 sfida e vlefshme për turin e dytë të Champions League mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës.

Një paraqitje dinjitoze e bardhebluve në sfidën e sotme që shpërdoruan shumë raste për shënim me Muçin, Cobbinah e Torassan.

Nga ana tjetër kampionët e Serbisë shfrytëzuan mjaft mirë një goditje nga këndi dhe Tomane me kokë në minutën e 61-të ndëshkoi portierin Lika.

Në këtë mënyrë mbyllet aventura e Tiranës në Champions League e tashmë do të luajë në Europa League./Newsport

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një lokal i dedikuar ‘Crvena Zvezdës’ në mes të Tiranës, kush është pronari malazez që përkrah serbët në sfidën e sotme: Tifozët e ‘Yllit të Kuq’ janë fenomenalë, kualifikohemi ne (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.013519048690796
array(1) { ["section"]=> string(81) "crvena-zvezda-cinike-tirana-eleminohet-nga-champions-league-me-koken-larte-218238" }