Çuan në gjyq Mark Zuckerberg për pronësinë e Facebook, dy vëllezërit binjakë bëhen miliarderë

Publikuar tek: bota, më 15:20 05-12-2017 Çuan në gjyq Mark Zuckerberg për pronësinë e Facebook, dy vëllezërit binjakë bëhen miliarderë

Ndoshta i njihni se kanë qenë akuzatorët më të medhenj të Mark Zuckerberg në gjyqin për pronësinë mbi Facebook. Por që nga dita e sotme Tyler dhe Cameron Winklevoss janë ndërmjet miliarderëve të parë të erës Bitcoin.

Dhe gjithë këtë e arritën sërish falë çështjes së Zuck.

Binjakët Ëinklevoss, që sot janë 36 vjecarë, morën nga themeluesi i facebook 65 milionë dollare, ku fillimisht kishin kërkuar 600 milionë dhe në 2011 anoncuan se do të investonin 11 milionë te Bitcoin.

Por një investim që u eci mirë. Portofoli i Bitcoin për binjakët Winklevoss vlen sot më shumë se një miliardë.

Bitcoin, platformë e pagesave virtuale mori udhë në vitin 2008. Shumë janë miliarderët që kanë investuar në këtë system. Satoshi Nakamoto, është personi që “fshihet” pas këtij krijimi që tashmë ka krijuar një treg miliardash. Shumë kanë kërkuar ta intervistojnë por ai asnjëherë nuk ka dalë përpara medias.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012166023254395
array(1) { ["section"]=> string(99) "cuan-ne-gjyq-mark-zuckerberg-per-pronesine-e-facebook-dy-vellezerit-binjake-behen-miliardere-102050" }