Çudia/ Ishte vetëm 14 vjeç gjatë Luftës së Kosovës, Gjykata Speciale e fton zyrtarin për intervistim  

Publikuar tek: rajon, më 17:48 02-08-2019 Çudia/ Ishte vetëm 14 vjeç gjatë Luftës së Kosovës, Gjykata Speciale e fton zyrtarin për intervistim   Gjykata Speciale ne Hage

Gjykata Speciale në Hagë, ka habitur duke i bërë ftesë zyrtarit të Ministrisë së Drejtësisë së Kosovës, Rilind Berishës, që të paraqitet në Dhomat e Specializuara për intervistim si i dyshuar për krime lufte gjatë Luftës së Kosovës, 1998-1999.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, zyrtari Rilind Berisha, reagoi duke theksuar se kjo ftesë ishte më e befasishmja dhe më absurdja që kishte marrë në jetën e tij, pasi gjatë luftës së Kosovës, ai ka qenë vetëm 14 vjeç.

Në postimin e tij, zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë shkroi gjithashtu se nuk e dinte ende as arsyen se për çfarë do të intervistohej.

'Nuk e di arsyen për të cilën do të intervistohem, nëse veç mund ta përdorim termin arsye për këtë gjykatë krejtësisht të paarsyeshme', ka shkruar Rilind Berisha.

rilind.jpg

Zyrtari i Ministrise se Drejtesise se Kosoves, te drejtuar nga ministri Abelard Tahiri i PDK-se, Rilind Berisha 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057992935180664
array(1) { ["section"]=> string(105) "cudia-ishte-vetem-14-vjec-gjate-luftes-se-kosoves-gjykata-speciale-e-fton-zyrtarin-per-intervistim-174172" }