ÇUDIRA SHQIPTARE/ 167 milionë lekë që 40 punonjës të Albcontrol në Rinas të mësojnë anglisht

Publikuar tek: aktualitet, më 18:09 07-02-2018 ÇUDIRA SHQIPTARE/ 167 milionë lekë që 40 punonjës të Albcontrol në Rinas të mësojnë anglisht

Janë rreth 166.7 milionë lekë fonde të Aeroportit të Rinasit, që do të harxhohen që 40 punonjës për 9 muaj të mësojnë anglishten.

Kjo ndodh në kufijtë e një skandali në Shqipëri, ku institucionet, marrin vendime që me lekët e tyre të kualifikojnë punonjësit.

Te Paekspozuarit publikon dokumentet e tenderit për punonjësit e albcontrol për të mësuar anglisht. Pavarësisht se këta të fundit kanë paga shumë të mira dhe duhet në cv të kenë edhe gjuhën angleze, në realitet nuk ndodh kështu.

TPZ ka siguruar dokumentet e tenderit. Kursi I anglishtes do të zhvillohet në dy grupe me nga 11 specialistë dhe tre grupe të tjera me nga 6 specialistë. Mars-qershor 2018 sipas specifikimeve të tenderit do të jetë koha më e përshtatshme, madje edhe orari lëviz nga ora 09.00 në 17.00.

Në document thuhet se për pjesmarrësit që dështojnë në testin përfundimtar, duhet të krijohet mundësia e ribërjes së testimit.

erg3erh4h4h4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi i kolonelit: Po përgatitet një luftë e re me fqinjin jugor, por institucionet tona flejnë rehat
Dedikimi që na përloti të githëve, ja çfarë shkruan shoqja 22-vjeçares që humbi betejën me sëmundjen e rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.010778903961182
array(1) { ["section"]=> string(98) "cudira-shqiptare-167-milione-leke-qe-40-punonjes-te-albcontrol-ne-rinas-te-mesojne-anglisht-109481" }