ÇUDIRA SHQIPTARE/ Fasada gënjen në Teatrin e Korçës, shikoni në ç’gjendje është katandisur në brendësi (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:46 25-11-2017 ÇUDIRA SHQIPTARE/ Fasada gënjen në Teatrin e Korçës, shikoni në ç’gjendje është katandisur në brendësi (FOTO)

Teatri i Korçës “Andon Zako Çajupi” është një nga godinat më impresionuese në qytetin e serenatave.

Një godinë madhështore, me një hapësirë të konsiderueshme për artistë e spektatorë që ndjekin shfaqjet e tyre artistike.

Por, newsbomb.al shkrep një foto që nuk ka lidhje me pjesën madhështore të saj.

Siç duket edhe nga kjo foto, televizori që ndodhet në recepsionin e teatrit, hapësira sa futesh në teatër bie në sy për shkak të lidhjeve primitive që punonjësit kanë preferuar ta mbajnë ndezur. Kablli i tij është lidhur me dy kanaçe, që siç duket po shërben si një antenë e improvizuar.

Një pamje jo shumë e këndshme për syrin e spektatorit, i cili fatkeqësisht përballet me këtë pamje “të lashtë” sapo shkel në holl.

Megjithatë, ajo që na bëri përshtypje është fakti se stafi e kuptoi se diçka nuk shkon dhe pas shfaqjes së mbrëmjes “antena” ishte zhdukur…

 

1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093469619750977
array(1) { ["section"]=> string(112) "cudira-shqiptare-fasada-genjen-ne-teatrin-e-korces-shikoni-ne-c-gjendje-eshte-katandisur-ne-brendesi-foto-100699" }