Çudira shqiptare, mësuesi rrihet me nxënësin për një biskotë, shoqërohen në polici

Publikuar tek: rajon, më 19:10 10-06-2019 Çudira shqiptare, mësuesi rrihet me nxënësin për një biskotë, shoqërohen në polici Foto ilustruese

Disa nxënës nga komuna e Vushtrisë janë rrahur me mësuesit e tyre gjatë një eskursioni në Prizren.

Zëdhënësi i policisë së Prizrenit, Vesel Gashi ka dhënë detaje rreth këtij sherri, i cili ka përfunduar me të shoqëruar në polici.

‘Të rinjtë kanë zbritur nga autobusi, kanë hyrë në market për të blerë mirëpo njëri nga ta akoma pa e kryer blerjen, ka filluar ta hapi pakon me biskota. Në shenjë revolte, pronari i marketit ka reaguar dhe më pas edhe arsimtarët kanë filluar ta qortojnë nxënësin. Pas kësaj, ka ndodhur përleshja fizike mes nxënësit dhe arsimtarëve’ ka thënë zëdhënësi i policisë.

Deri tani policia e Prizrenit ka shoqëruar tre persona nga vendi i ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040153980255127
array(1) { ["section"]=> string(87) "cudira-shqiptare-mesuesi-rrihet-me-nxenesin-per-nje-biskote-shoqerohen-ne-polici-167691" }