Daçiç përfshin Vokrrin në debatin e OKB-së: Sot është kryetar i FFK, por si lojtar i Beogradit shënonte kundër Vlorës

Publikuar tek: sport, më 16:08 25-08-2016 Daçiç përfshin Vokrrin në debatin e OKB-së: Sot është kryetar i FFK, por si lojtar i Beogradit shënonte kundër Vlorës

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA dhe FIFA është bërë pjesë e debatit mes ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitakut dhe ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç.

Mediat kosovare raportojnë se Daçiç ka përmendur emrin e Fadil Vokrrit gjatë diskutimeve për rolin e UMNIK në Kosovë, duke thënë se ai që është sot “kryetar i FFK-së ka luajtur për tre sezone me Partizanin e Beogradit dhe ka shënuar gjatë ndeshjes kundër Flamurtarit të Vlorës”.

Sipas Daçiç, Fadil Vokrri vazhdon të jetë një mbështetës i Partizanit të Beogradit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049817085266113
array(1) { ["section"]=> string(121) "dacic-perfshin-vokrrin-ne-debatin-e-okb-se-sot-eshte-kryetar-i-ffk-por-si-lojtar-i-beogradit-shenonte-kunder-vlores-50854" }