Dade diskuton në mbledhje “Kumanovën” : Të zbardhet ngjarja me vërtetësi

Publikuar tek: politike, më 11:55 12-05-2015 Dade diskuton në mbledhje “Kumanovën” : Të zbardhet ngjarja me vërtetësi Nga mbledhjet e mepareshme te komisionit

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm Arta Dade, ka sjellë në vëmendje gjatë mbledhjes së sotme situatën në Kumanovë. Dade është shprehur e shqetësuar dhe ka kërkuar që autoritetet të zbardhin ngjarjen.

“Mbetemi të shqetësuar për situatën në Kumanovë. Autoritetet vendase duhet të zbardhin me vërtetësi ngjarjen”, ka thënë Dade në mbledhjen e Komisionit. Edhe deputeti i PD Aldo Bumçi ka ndarë të njëjtin shqetësim me kryetaren e komisionit ndërkohë që ka pohuar se ngjarja në Kumanovë nuk ka shkaqe etnike por është burim konflikti i “autoritetit putinist të Gruevskit”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099301338195801
array(1) { ["section"]=> string(74) "dade-diskuton-ne-mbledhje-kumanoven-te-zbardhet-ngjarja-me-vertetesi-10958" }