Dade në krah të Blushit, letër Ruçit: Të caktohet data e zgjedhjeve për kreun e PS

Publikuar tek: politike, më 18:18 10-02-2016 Dade në krah të Blushit, letër Ruçit: Të caktohet data e zgjedhjeve për kreun e PS

Deputetet Arta Dade dhe Mimoza Hafizi i kanë dërguar ditën e djeshme një letër kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçit, ku kërkohet që në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, e cila do të zhvillohet para Kongresit Zgjedhor të Partisë sipas vendimit të sipërcituar, të miratohen dhe shtesat për: 1. Përcaktimi i datës së zhvillimit të votimit nga antarësia e partisë në shkallë vendi për zgjedhjen e kryetarit të PS sipas parimit një anëtar një votë. 2. Paraqitja e platformës nga kandidatët për kryetar të PS.

Në letër theksohet nevoja për t’u njohur përpara Asamblesë me ndryshimet në statut. "Ju kërkojmë gjithashtu të jemi të njohur disa ditë para mbledhjes së kësaj Asambleje Kombëtare, me projektin e propozuar nga Grupi i Punës për ndryshime , me qëllim maksimizimin e kontributeve që dëshërojmë të japim për demokratizimin e jetës së brendshme dhe të funksionimit të PS", shkruhet në letrën dërguar Ruçit.

Arta Dade është figura e parë e lartë brenda PS-së që del kundër qendrimit të kryeministrit Edi Rama se brenda partisë nuk duhet të ketë zgjedhje për kreun e saj. 

letraa.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008983850479126
array(1) { ["section"]=> string(86) "dade-ne-krah-te-blushit-leter-rucit-te-caktohet-data-e-zgjedhjeve-per-kreun-e-ps-32243" }