Daily Express: Shqiptarët “stërviten” për t’u dukur si polakë, më pas hyjnë në Britani

Publikuar tek: aktualitet, më 15:05 11-10-2016 Daily Express: Shqiptarët “stërviten” për t’u dukur si polakë, më pas hyjnë në Britani

Tabloidi ekstremist britanik, Daily Express ka arritur më në fund të “zbulojë” se si emigrantë nga vendet e lindjes që nuk janë anëtare të Bashkimit Europian, hyjnë në Britaninë e Madhe duke përdorur karta dhe pasaporta të shteteve të unionit.

Express shkruan se emigrantët shqiptarë dhe ukrainas janë duke përdorur dokumenta të Polonisë, vend në të cilin edhe “stërviten” për t’u dukur si polakë. Sipas këtij tabloidi, shqiptarët mësojnë disa fjalë, por edhe theksin polak, në mënyrë që të mos duken të dyshimtë gjatë kontrollove në pikat kufitare të Britanisë.

2500 paund pagujnë shqiptarët dhe ukrainasit, sipas Express, për të hyrë në Britaninë e Madhe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023406028747559
array(1) { ["section"]=> string(88) "daily-express-shqiptaret-sterviten-per-t-u-dukur-si-polake-me-pas-hyjne-ne-britani-55824" }