“Daily Mail” shkruan për pritjen e Kombëtares shqiptare: U shpërblyen me autobus të hapur dhe çelës simbolik, pavarësisht eleminimit

Publikuar tek: sport, më 10:53 24-06-2016 “Daily Mail” shkruan për pritjen e Kombëtares shqiptare: U shpërblyen me autobus të hapur dhe çelës simbolik, pavarësisht eleminimit

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit është shpërblyer me një paradë të hapur me autobus , pavarsisht eleminimit nga EURO2016.

Anglia me siguri do të duhet të shkojë shumë më tej para se të bëhet trajtim të njëjtë!

Pavarësisht humbjeve të ngushta në Zvicër dhe Francë, Shqipëria ka arritur të shënojë golin e parë në një turne të madh,  duke mundur  Rumaninë 1-0.

Si pjesë e shpërblimit të tyre, morën çelësin simbolik të Tiranës dhe aplikimet për pasaportat diplomatike, të cilat do të nxjerrin në pah rolin e tyre joformal si ambasadorë për Shqipërinë.

Stadiumi i ri kombëtar gjithashtu do të mbanin emrat e të gjithë lojtarëve që kanë marrë pjesë në Euro 2016 në hyrje të arenës kombëtare me kapacitet pre 22,300 vendesh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027994871139526
array(1) { ["section"]=> string(148) "daily-mail-shkruan-per-pritjen-e-kombetares-shqiptare-u-shperblyen-me-autobus-te-hapur-dhe-celes-simbolik-pavaresisht-eleminimit-nga-euro-2016-44466" }