“Daily Mail” u padit nga Melany Trump, kjo është shuma marramendëse që kërkoi Zonja e Parë si dëmshpërblim

Publikuar tek: bota, më 12:23 12-04-2017 “Daily Mail” u padit nga Melany Trump, kjo është shuma marramendëse që kërkoi Zonja e Parë si dëmshpërblim

Zonja e parë e SHBA, Melany Trump i ka kërkuar një shumë të majme rreth 150 milion dollarë tabloidit britanik “Daily Mail”, të cilin e kishte paditur në gjykatë për deklarata të rreme dhe shpifje.

Gazeta britanike “Daily Mail” kishte shkruar artikuj të shumtë rreth saj gjatë fushatës presidenciale, ndërsa Melany duket se i ka shkuar deri në fund këtyre artikujve.

Pas vendimit të gjykatës në New York gazeta britanike do t’i paguajë Zonjës së Parë 2.9 milion dollarë si dëmshpërblim, ndonëse ajo fillimisht kishte kërkuar 150 milion dollarë amerikanë.

Artikulli që çoi gazetën në gjyq fliste rreth karrierës së saj si modeled dhe se dikur kishte punuar si shoqëruese. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moderatorja godet me shuplakë të ftuarën, shihni reagimin e saj (VIDEO)
Tillerson mbërrin në Moskë, Putin refuzon ta takojë? »
Article Logic
Execution time: 0.011868953704834
array(1) { ["section"]=> string(109) "daily-mail-u-padit-nga-melany-trump-kjo-eshte-shuma-marramendese-qe-kerkoi-zonja-e-pare-si-demshperblim-74932" }