Dako: Do anullojmë çdo faturë të banorëve që nuk furnizohen me ujë

Publikuar tek: politike, më 09:29 07-06-2015 Dako: Do anullojmë çdo faturë të banorëve që nuk furnizohen me ujë

Vangjush Dako, kandidatit të Aleancës për Shqipërinë Europiane në Durrës  ka zhvilluar një takim me  banorët  në Porto Romano. Dako tha sepër  të gjithë ata banorë që nuk furnizohen me ujë, do të anulohen faturat.

“Pë të gjithë ata banorë që nuk kanë marrë ujë, ne do të marrim një vendim për t’i bërë zero debitë që ju keni me ujësjellësin. Ky vendim do të merret pasi nuk është vetëm shqetësimi juaj, por është një fenomen që po lind edhe në Ishëm, Rrashbull, Sukth, Katund të Ri dhe Manëz”,theksoi Dako në fjalën e tij gjatë këtij takimi, duke u zotuar gjithashtu se, “brenda javës, do të nisë puna për ndërtimin e rrugës së zonës tuaj dhe ky është një premtim i yni”.

Kandidati i ASHE-s për bashkinë e Durrësit foli  edhe për projektet e zhvillimit të zonës së Porto Romanos si dhe të gjitha zonave periferike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010225057601929
array(1) { ["section"]=> string(71) "dako-do-anullojme-cdo-fature-te-banoreve-qe-nuk-furnizohen-me-uje-12886" }