Dako: Gjiri i Lalëzit i përshtshëm për ngritjen e resorteve turistike

Publikuar tek: politike, më 08:47 08-06-2015 Dako: Gjiri i Lalëzit i përshtshëm për ngritjen e resorteve turistike

Kandidati i ASHEE për bashkinë e Durrësit është takuar me banorët e Katundit të Ri, ku ka premtuar hapjen e 14 shkollave të reja, si dhe investime në bujqësi.

“Për zonën që merret me bujqësi do të jetë në dispozicion një shkollë e re profesionale për bujqësinë, e cila shumë shpejt do të jetë gati së bashku me 14 shkolla të reja me jo më pak se 5000 metra katror sipërfaqe secila” , tha Dako dhe shtoi  se duke qenë një zonë afër bregdetit, do të këtë zhvillim ekonomik të shpejtë, pasi zona turistike e gjirit të Lalëzit është mjaft e përshtatshme për ndërtimin e resorteve turistike.

Dako ka zhvilluar edhe një takim tjetër me banorët e fshatit Shënepremte ku ka deklaruar se investimet në këtë zonë do të jenë të tilla sa nuk janë bërë për 25 vjet me radhë. Me zhvillimin ekonimik të kësaj zone do të sigurohet e ardhmja juaj dhe e fëmijëve, shtoi Dako në fjalën e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084190368652344
array(1) { ["section"]=> string(74) "dako-gjiri-i-lalezit-i-pershtshem-per-ngritjen-e-resorteve-turistike-12946" }