Dalin 10 qytetet më të mira në botë për të jetuar, ja renditja e Tiranës

Publikuar tek: kulture-art, më 12:25 28-02-2019 Dalin 10 qytetet më të mira në botë për të jetuar, ja renditja e Tiranës Tirana

Sipas të famshmes 'Tripadvisor' Tirana ka fituar pikë duke u renditur tashmë  e 179-ta në botë për mënyrën më të mirë të jetesës.

Shqipëria ka fituar 22 vende nga vendi 201 që ka qenë para nje viti.

Ne vendin e parë renditet Vienna e Austrisë për të dytin vit rradhazi, ndërsa në vendin e dytë duke fituar pesë vende, është tashme Melbourni i Austalisë.

 Vendin e tretë e fiton Osaka e Japonisë, vendin e katërt Calgary në Kanada ndërsa vendin e pestë e fiton Sidnei.

Vendi i gjashtë fitohet nga Vancouveri i Kanadasë, ndërsa në vendin e shtatë dhe të tetë renditen njekohësisht Tokyo dhe Toronto. Vendin e nentë e fiton Kopenhageni dhe vendin e dhjetë Adelaida e Australisë.

Sa i përket qyteteve fqinje, Athina renditet ne vendin 147-të ndersa Prishtina në vendin 317-të.

53302273_2113500538703726_2585037538678800384_n.png

53001481_2207035936217466_6343553987660218368_n.png53183583_1231794356970663_8365161799300939776_n.png

 

52794041_2094595433928915_2054816412874047488_n.png53308984_324028321581745_301507485863247872_n.png

52956989_2261578887498871_2253190390951706624_n.png

52964833_313849252520823_1501638605267795968_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065479278564453
array(1) { ["section"]=> string(78) "dalin-10-qytetet-me-te-mira-ne-bote-per-te-jetuar-ja-renditja-e-tiranes-154580" }