Dalin detaje nga ceremonia mortore e mafiozit të Cosa Nostra, vendi ku do të prehet dhe kush do të marrë pjesë...

Publikuar tek: bota, më 14:34 18-11-2017 Dalin detaje nga ceremonia mortore e mafiozit të Cosa Nostra, vendi ku do të prehet dhe kush do të marrë pjesë...

Bosi i Cosa Nostra, i cili u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare, do të përcilllet për në banesën e fundit në një ceremoni mortore kishtare. Ndërsa mediat italiane raportojnë se në varrimin e tij do të marrin pjesë vetëm familjarët dhe miqtë të afërm.

Sakaq, është duke u pritur përfundimi i autopsisë dhe më pas do të lejohet që trupin ta marrin familjarët. Pas kësaj prokurori ka njoftuar se do të lejojë transferimin e arkivolit në Corleone, vend në të cilin do të varroset ‘bosi i bosave’, siç quhej Cosa Nostra.

Kujtojmë se pas vdekjes së tij Prokuroria italiane hapi një dosje hetimi për shkaqet e vdekjes së Toto Riina-s, pasi ky i fundit ndërroi jetë në burg. Ka aludime se mund të jetë vrarë, megjithatë priten të dalin rezultatet e autopsisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia tërhiqet nga NATO-ja
Erdogan dhe Ataturk u quajtën armiq, NATO i kërkon falje publike Turqisë »
Article Logic
Execution time: 0.011843919754028
array(1) { ["section"]=> string(116) "dalin-detaje-nga-ceremonia-mortore-e-mafiozit-te-cosa-nostra-vendi-ku-do-te-prehet-dhe-kush-do-te-marre-pjese-100047" }