Dalin detaje nga masakra në xhaminë e Egjiptit, agresorët mbanin flamurin e ISIS

Publikuar tek: bota, më 18:23 25-11-2017 Dalin detaje nga masakra në xhaminë e Egjiptit, agresorët mbanin flamurin e ISIS

Agresorët që sulmuan xhaminë e Sinait në Egjipt mbanin flamurin e ISIS. Mediat vendase raportojnë se në xhami u futën rreth 20-30 militantë dhe qëlluan drejt besimtarëve që po kryenin ritin e faljes të së premtes.

Prokuroria e Egjiptit ka deklaruar se terroristët kanë qenë me 5 makina dhe kanë filluar të qëllojnë nga dritaret e xhamisë. Po ashtu ata i kanë vënë zjarrin edhe 7 automjeteve të parkuara në ambjentet e jashtme të xhamisë.

Ndërkohë numri i të vdekurve ka shkuar mbi 300.

1500.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011682987213135
array(1) { ["section"]=> string(86) "dalin-detaje-nga-masakra-ne-xhamine-e-egjiptit-agresoret-mbanin-flamurin-e-isis-100725" }