Dalin detaje të reja nga ekzekutimi i çiftit shqiptar në Ekuador: Vrasësit me makinë me targa shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 16:21 19-03-2018 Dalin detaje të reja nga ekzekutimi i çiftit shqiptar në Ekuador: Vrasësit me makinë me targa shqiptare Foto nga kërkimet

Një vrasje misterioze e një çifti ulqinak të identifikuar si Fadil dhe Fatime Kaçaniq, ka tronditur ditët e fundit shtetin e Ekuadorit.

Por kësaj here policia duket se ka zbuluar më shumë detaje për ekzekutimin e çiftit dhe lidhjen e Fadil Kaçaniq me pazaret e kokainës.

Sipas mediave vendase, dy trupat janë gjetur tre ditë më parë në një shkurre, disa kilometra larg vendit ku banonin.

Dyshimet e para tregojnë që vrasësit kanë qenë dy profesionistë, të cilët fillimisht u janë prezantuar çiftit si policë dhe makina me të cilën kanë lëvizur ka qenë me targa shqiptare.

64 vjeçari u ekzekutua me 3 plumba, ndërkohë që bashkëshortja e tij 63 vjeçare, mbeti e vdekur pas goditjes me sende të forta.

Policia po heton pistën e larjes së hesapeve për trafikim kokaine, duke qenë se Fadil Kaçaniq nuk është shumë i panjohur për policinë vendase. Ai është dënuar disa vite më parë për trafik droge, ndërkohë që kishte dalë nga burgu kohët e fundit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shihni VIDEON/ Rrëshqitje masive dherash, gjendje alarmante në Tepelenë
VLORË/ Furgoni përplas keq motorin, në gjendje TË RËNDË një person »
Article Logic
Execution time: 0.012925148010254
array(1) { ["section"]=> string(109) "dalin-detaje-te-reja-nga-ekzekutimi-i-ciftit-shqiptar-ne-ekuador-vrasesit-me-makine-me-targa-shqiptare-113800" }