Dalin emrat dhe fotot e dy prej tre terroristëve të sulmit në Londër

Publikuar tek: bota, më 18:49 05-06-2017 Dalin emrat dhe fotot e dy prej tre terroristëve të sulmit në Londër

Policia angleze ka identifikuar dy prej tre terroristëve të sulmit me thika në Urën e Londrës ku mbetën të vrarë 7 persona dhe u plagosën 31 të tjerë.

Një prej terroristëve është Khuram Shazad Butt, 27 vjeç me origjinë nga Pakistani, i lindur në Britani.

Terroristi tjetër është Rachid Redouane, 30 vjeç, libiano- maroken.

Të tre terroristët u vranë në vendngjarje nga forcat e policisë britanike.

swgtw3ty34gt34hy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E moshuara disiplinon trafikun me tharëse flokësh (Video)
Ngjarje e rëndë në Florida, ish-kolegu vret 5 persona, më pas edhe veten »
Article Logic
Execution time: 0.010873079299927
array(1) { ["section"]=> string(74) "dalin-emrat-dhe-fotot-e-dy-prej-tre-terroristeve-te-sulmit-ne-londer-81340" }