Dalin fotografitë më të qarta të “Zonës 51” dhe njerëzit po frikësohen

Publikuar tek: bota, më 20:09 05-09-2017 Dalin fotografitë më të qarta të “Zonës 51” dhe njerëzit po frikësohen

Një çift eksploruesish kanë mundur të realizojnë fotot më të qarta ndonjëherë të bazës ushtarake më të mbrojtur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Zona 51.

E ndërtuar në 1955 në mes të shkretëtirës së Nevadës, Area 51 ka qenë në qendër të vëmendjes për një kohë të gjatë duke nxitur disa nga teoritë konspirative më të çuditshme dhe të frikshme të të gjitha kohërave.

Por Tim dhe Tracey Doyle, çifti që ka një kanal të njohur në Youtube, ka arritur të shkrepë disa fotografi shumë të qarta, përmes lenteve me afrim tepër të madh.

Në foto duken bazat ushtarake, një kullë uji dhe disa makina që lëvizin herë pas here brenda territorit të madh. Poashtu dallohen disa objekte të tjera por që nuk mund të identifikohen.

Punonjësit e Zonës 51 fluturojnë me avionë të posaçëm por të maskuar si avionë pasagjerësh, çdo ditë nga Aeroporti i Las Vegasit.

tyu57i57i7olo.jpg

fgh46jyu64h.jpg

df5r45h45h4.jpg

xcfgherth4r5hj56j.jpg

dfhe46ju46ju6j.jpg

fthu56u567i7ll.jpg

sdfh45hu4r6j6k.jpg

rhju45r76ik67k66.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky burrë vendos rekord të ri botëror, i mbuluar me bletë për më shumë se një orë (VIDEO)
Bëni kujdes! Shkon të zgjasë qerpikët para ditëlindjes, kjo që i ndodh është e tmerrshme »
Article Logic
Execution time: 0.011872053146362
array(1) { ["section"]=> string(74) "dalin-fotografite-me-te-qarta-te-zones-51-dhe-njerezit-po-frikesohen-91274" }