Dalin fotot e reja nga Holokausti: Si zhvisheshin vajzat dhe varroseshin të gjalla

Publikuar tek: bota, më 08:35 13-09-2015 Dalin fotot e reja nga Holokausti: Si zhvisheshin vajzat dhe varroseshin të gjalla

Të tjera foto publikon “Daily Mail” nga masakra e Holokaustit në Ukrainë. Ajo çfarë përshkruhet është më shumë se sa tmerruese. Nëna, gra, vajza të reja e minorene që zhvisheshin, torturoheshin e pastaj varroseshin të gjalla.

Daily Mail raporton se një pjesë i detyronin të hapnin varrin e tyre duke gërmuar me thonj e më pas i groposnin brenda.  Rreth 2 mijë varre masive të burrave, grave e fëmijëve janë zbuluar nga një prift katolik francez.

Fotot tregojnë gjithë masakrën dhe torturat e këtyre femrave që poshtëroheshin tej njerëzores e imagjinatës. Nga Holokausti i plumbave  janë ekzekutuar 1.6 milionë hebrenj dhe hebrenj europianë gjithsej , 4.5 milionë.

Tashmë kanë kaluar 70 vite nga fundi i Luftës së Dytë Botërore por të tjera fakte, si këto foto, po dalin në dritë.

{gallery}holokausti{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090780258178711
array(1) { ["section"]=> string(87) "dalin-fotot-e-reja-nga-holokausti-si-zhvisheshin-vajzat-dhe-varroseshin-te-gjalla-20645" }