Dalin koeficientët, sa shanse ka Shqipëria të fitojë EUROVISONIN, ja renditja për të gjithë shtetet

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:40 11-05-2018 Dalin koeficientët, sa shanse ka Shqipëria të fitojë EUROVISONIN, ja renditja për të gjithë shtetet Eugent Bushpepa

Të shtunën mbahet finalja e "Eurovision 2018" dhe si asnjëherë më parë tre shqiptarë janë finalistë të këtij edicioni që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Prej ditësh Eurovision është kryetema e mediave, dhe të shumta kanë qenë aludimet se kush ka më shumë mundësi të fitojë.

Sakaq, janë nga publikuar nga ekspertët britanikë  dhe koeficentët për secilin shtet, se sa mundësi ka të fitojë. E para në renditje është Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë shqiptare, që në këtë Eurovision përfaqëson Qipron. Ndërsa Eugent Bushpepa, i cili përfaqëson Shqipërinë me këngën “Mall”, renditet i 25-ti.

11/10 - Cyprus

3/1  - Israel

12/1 - France

14/1 - Germany

16/1  - Sweden

20/1  -  Italy

20/1  - Ireland

22/1  - Lithuania

25/1 - Norway

30/1 - Australia

33/1  - Estonia

40/1  - Czech Republic

50/1 - Bulgaria

50/1  - Finland

50/1 - Moldova

50/1  - Hungary

60/1 - Denmark

66/1  - Austria

80/1  - Spain

100/1  - Ukraine

100/1  - Netherlands

200/1 - United Kingdom

200/1 - Slovenia

200/1  - Portugal

250/1  - Albania

300/1  - Serbia

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025007963180542
array(1) { ["section"]=> string(104) "dalin-koeficientet-sa-shanse-ka-shqiperia-te-fitoje-eurovisonin-ja-renditja-per-te-gjithe-shtetet-120410" }