Dalin SHIFRAT e Italisë: Rritet sërish numri i të infektuarve nga koronavirusi

Publikuar tek: bota, më 18:11 26-05-2020 Dalin SHIFRAT e Italisë: Rritet sërish numri i të infektuarve nga koronavirusi

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të infektuarve nga koronavirusi në Itali.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 78 viktima, 14 raste më pak se ditën e djeshme. Numri total i viktimave në shtetin fqinj ka shkuar në 32.955.

Ndërkaq janë regjistruar 397 raste të reja duke e çuar në 230.55 numrin e përgjithshëm të të prekurve. Në total në Itali janë shëruar 141.981 persona dhe janë regjistruar 97 të infektuar më shumë se dje.

Në Itali që nga fillimi i pandemisë janë bërë afërsisht 3.5 milionë testime.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092179775238037
array(1) { ["section"]=> string(84) "dalin-shifrat-e-italise-rritet-serish-numri-i-te-infektuarve-nga-koronavirusi-207906" }