Damian Gjiknuri i dorëzon postin Belinda Ballukut: Unë do e thërras Bela! Dështimet pjesë e jetës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 17-01-2019 Damian Gjiknuri i dorëzon postin Belinda Ballukut: Unë do e thërras Bela! Dështimet pjesë e jetës Gjiknuri-Balluku

Damian Gjiknuri i dorëzon postin e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Ballukut.

 

“Ceremonia” është duke u transmetuar live në ErTv ndërsa bie në sy dashamirësia me të cilën Gjiknuri i drejtohet ministres pasardhëse ose “Belës” siç e quan ai.

“Unë do e thërras shkurt Bela, gjej rastin t’i uroj suksese në këtë punë të vështirë, sfiduese por edhe interesante, falenderoj stafin.  Kaluam me rezultate por dhe dështime, se edhe ato janë pjesë e jetës.

Bela njihet me një pjesë prej jush, sfidat sjellin sfida të reja. Jam i bindur se Bela i ka mundësitë, kapacitetin dhe vullnetin që këto nisma t’i çojë përpara. I kam thënë mua do më kesh këshilltar për çdo gjë, kyci i punës këtu është të inkurajosh stafin, të bashkëpunosh me stafin. Ju uroj shumë sukses ty dhe stafit që do punojë me ty. E kishim pa përgatitje këtë, ishin fjalë zemre”, u shpreh Gjiknuri mes duartrokitjesh.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Peticioni i studentëve për të nisur mësimin, reagon dekani i akuzuar nga PD: Të ngujuar janë edhe persona që nuk kanë lidhje me ta (VIDEO)
Belinda Balluku: Vlerësoj punën e bërë, do të vazhdoj atë që Damiani ka nisur »
Article Logic
Execution time: 0.011549949645996
array(1) { ["section"]=> string(102) "damian-gjiknuri-i-dorezon-postin-belinda-ballukut-une-do-e-therras-bela-deshtimet-pjese-e-jetes-149205" }