“Dance After Dark”, trupa e baletit nudo në rrugët e qytetit (Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:44 17-10-2016 “Dance After Dark”, trupa e baletit nudo në rrugët e qytetit (Video)

Quhet “Dance After Dark” dhe është një nga trupat e baletit më të veçanta në botë. Nëntë balerinë nisin të vallëzojnë në rrugët e Manhatanit derisa zhvishen nudo.

Ideja e fotografit Jordan Matter që realizon fotografitë artistike gjatë performancës së balerinëve, duket se jo vetëm ka tërhequr vëmendjen e qytetarëve por i ka sjellë edhe telashe me policinë. Ndiqni videon:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.23619985580444
array(1) { ["section"]=> string(69) "dance-after-dark-trupa-e-baletit-nudo-ne-rruget-e-qytetit-video-56510" }