Danimarka me tre mungesa të rëndësishme ndaj Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 19:02 01-09-2015 Danimarka me tre mungesa të rëndësishme ndaj Shqipërisë

Trajneri i ekipit perfaqesues te Danimarkës, Morten Olsen, ka probleme demtimesh te formacionit te tij në prag të dy ndeshjeve të radhës eliminatore per Euro 2016 me Shqipërinë dhe Armeninë.

Futbollisti i Ajax, Nicolai Bolisenen, ka patur probleme serioze në gju gjatë stërvitjes të zhvilluar te hënën, duke u detyruar ate qe të largohet nga grumbullimi me ekipin perfaqesues.

Veç tij, përfaqësueses daneze në ndeshjen ndaj Armenisë dhe Shqipërisë do t’i mungojnë edhe Simon Polsen e Kristian Eriksen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.07847785949707
array(1) { ["section"]=> string(61) "danimarka-me-tre-mungesa-te-rendesishme-ndaj-shqiperise-19711" }