Danimarka publikon listën anti-Shqipëri: Luftojmë për tre pikët

Publikuar tek: sport, më 17:51 26-08-2015 Danimarka publikon listën anti-Shqipëri: Luftojmë për tre pikët

Trajneri i ekipit perfaqesues te Danimarkës, Morten Olsen, ka shpallur listën prej 22 lojtarësh që do të ketë në dispozicion për ndeshjen ndaj Shqipërisë, që do të zhvillohet me 4 shtator në Danimarkë ne kuadrin e eliminatoreve te Euro 2016.

Gjatë një konference për mediat ai foli për ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Armenisë, duke theksuar se synon marrjen e 6 pikëve.

“Janë dy ndeshje ku Danimarka duhet të luftojë shume për t’u kualifikuar drejtpërdrejtë në Kampionatit Evropian 2016, pra, duhet të sigurojë gjashtë pikë, duke i fituar të dy ndeshjet”, theksoi Olsen.

Lista e 22 futbollisteve të Danimarkës kundër Shqipërisë:

1.Stephan Andersen, FC København

2.Kasper Schmeichel, Leicester City FC

3.Jonas Lössl, EA Guingamp

4.Lars Jacobsen, EA Guingamp

5.Daniel Ëass, RC Celta de Vigo

6.Simon Busk Poulsen, PSV Eindhoven

7.Nicolai Boilesen, AFC Ajax Amsterdam

8.Daniel Agger, Brøndby IF

9.Simon Kjær, Fenerbahce A.S.

10.Pierre Emile Højbjerg, FC Bayern München

11.Michael Krohn-Dehli, Sevilla FC

12.Ëilliam Kvist, FC København

13.Thomas Delaney, FC København

14.Jakob Poulsen, FC Midtjylland

15.Christian Eriksen, Tottenham Hotspur FC

16.Yussuf Yurray Poulsen, RB Leipzig

17.Pione Sisto, FC Midtjylland

18.Lasse Vibe, Brentford FC

19.Nicolaj Jørgensen, FC København

20.Martin Braithëaite, Toulouse FC

21.Nicklas Bendtner, VfL Wolfsburg

22.Morten “Duncan” Rasmussen, FC Midtjylland   

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028931140899658
array(1) { ["section"]=> string(68) "danimarka-publikon-listen-anti-shqiperi-luftojme-per-tre-piket-19248" }