Dardha ‘e pushtuar’ nga bora, niset në aksionin e pastrimit edhe borëpastruesja e tretë

Publikuar tek: kulture-art, më 14:38 25-02-2018 Dardha ‘e pushtuar’ nga bora, niset në aksionin e pastrimit edhe borëpastruesja e tretë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes po ndërhyjnë që prej orëve të para të ditës me dy mjete borëpastruese dhe një kamioncinë për hedhje kripe në aksin rrugor në Dardhë të Korcës.

Ndërkaq, në mesditë është nisur dhe një borëpastruese e tretë.

Aksi është i kalueshëm, por ARRSH kërkon nga drejtuesit e mjeteve të përdorin zinxhirët.

28512332_10212184290904515_1045495835_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007631778717041
array(1) { ["section"]=> string(91) "dardha-e-pushtuar-nga-bora-niset-ne-aksionin-e-pastrimit-edhe-borepastruesja-e-trete-111420" }