Darka e Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë, Trump sulmon komedianen: Je e pështirë, shkatërrove mbrëmjen

Publikuar tek: bota, më 10:25 01-05-2018 Darka e Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë, Trump sulmon komedianen: Je e pështirë, shkatërrove mbrëmjen Michelle Wolf-Donald Trump

Presidenti Donald Trump me anë të një postimi në Twitter ka folur ashpër në drejtim të komedianës Michelle Wolf e cila hapi Darkën e Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë raporton BBC.

Trump për të cilin është i dyti vit radhazi që mungon në këtë event e ka quajtur “të pështirë” Michelle Wolf” duke thënë ndër të tjera se ajo ka shkatërruar darkën me batuat e saj.

Ai edhe darkën e vitit të kalaur e quajti një dështim ndërsa për këtë vit ai u shpreh se darka nuk duhet të zhvillohet më sepse ëzhtë e turpshme edhe për të pranishmit ose të ketë një format tjetër.

Akti i komedianes Michelle Wolf ngjalli si vlerësim ashtu edhe kritika ndaj saj. Organizata pas këtij eventi vjetor shprehu keqardhje për përçarjen që mbizotëroi sallën pas performancës hapëse të komedianes.

Ndër komentet më polemizuese dhe të ashpra të Wolf ishin ato drejtuar sekretares së shtypit në Shtëpinë e Bardhë Sarah Sanders, e cila u vu  në një pozitë shumë të vështirë e kjo dukej mjaft mirë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011992931365967
array(1) { ["section"]=> string(112) "darka-e-korrespondenteve-te-shtepise-se-bardhe-trump-sulmon-komedianen-je-e-peshtire-shkaterrove-mbremjen-119018" }