Dashamir Tahiri: Mbështesim kandidatin e PD në Vlorë. Jo pazar me çështjen çame

Publikuar tek: politike, më 12:40 26-04-2015 Dashamir Tahiri: Mbështesim kandidatin e PD në Vlorë. Jo pazar me çështjen çame

Deputeti i PDIU dhe kreu i kësaj partie, Dashamir Tahiri i është përgjigjur deklaratave të Idrizit duke theksuar se për çështjen çame nuk mund të bëhet pazar.

 “Kjo nuk është një mbledhje e njësitit guerril. Nuk do bëjmë pazar me çështjen çame. Kur bëhet fjalë për çështjen çame s’ka nevojë për polici. Për çështjen çame do jemi në opozitë me çdo qeveri”, u shpreh Tahiri gjatë takimit me strukturat e PDIU në Vlorë.

Tahiri shtoi se PDIU e mbështet kandidaturën e zgjedhur nga PD për Bashkinë e Vlorës , Genci Deromeraj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096199512481689
array(1) { ["section"]=> string(82) "dashamir-tahiri-mbeshtesim-kandidatin-e-pd-ne-vlore-jo-pazar-me-ceshtjen-came-9712" }