‘Dashuria e babit’, zbulohet postimi prekës që kishte bërë Albert Krasniqi para pak orësh; policinë e njoftoi vetë i ati: Hajde se vrava djalin...

Publikuar tek: rajon, më 19:06 27-01-2021 ‘Dashuria e babit’, zbulohet postimi prekës që kishte bërë Albert Krasniqi para pak orësh; policinë e njoftoi vetë i ati: Hajde se vrava djalin... Albert Krasniqi me babain dhe vajzën

Detaje të reja bëhen me dije nga vrasja që ndodhi sot në Prishtinë, duke tronditur Kosovën dhe jo pak vendin tonë.

Viktima është i riu Albert Krasniqi, dhe mësohet se është vrarë nga i ati me pistoletë, në ambientet e shtëpisë. Ka qenë vetë ky i fundit që ka marrë në telefon policinë duke i thënë: Hajdeni se vrava djalin!

143118477_126035142710049_74243816587809657_n_copy.jpg

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka bërë të mundur arrestimin e autorit të ngjarjes dhe sekuestrimin e armës. Ngjarja tragjike ka ndodhur rreth orës 17:00 në rrugën “Ndue Perlleshi” në Prishtinë.

Para 8 orësh Krasniqi ka bërë një postim, të fundit në rrjetet e tij sociale, ku ka publikuar foton e vajzës së tij dhe ka shkruar: Dashuria e babit.

Screenshot_11.jpg

Albert Krasniqi ka qenë i martuar me ish miss-in e Kosovës, Besa Gashi, ndësa së fundmi ata i dhanë fund martesës së tyre, pasi kishin pasur kriza edhe në të kaluarën. Nga martesa e tyre ata kanë edhe një vajzë.

Screenshot_13.jpg

besa3-1_copy.jpg

Motivet e ngjarjes së rëndë që shokoi kryeqytetin mbeten akoma të panjohura, ndërsa Alberti dhe babai i tij njihen si biznesmenë të njohur në vend. Alberti ka qenë pronar i "Company Perparimi - sh.p.k Residential Buildings".

Screenshot_5_copy_copy.jpg

Bëhet me dije se Krasniqi ka qenë një figurë e njohur si për kronikën e zezë dhe mediat rozë, pasi kishte lidhje me personazhe të shoëbiz-it shqiptar dhe kosovar. Ai 4 vite më parë ka plagosur Noizyn në një sherr që ndodhi mes dy grupeve muzikore në Kosovë.

Screenshot_10_copy.jpg

Gjithçka ndodhi më datë 13 shtator 2016 ndërsa dy vite më vonë (sot) dyshja ani pse janë pajtuar, në Gjykatë u dënuan.

Screenshot_9_copy.jpg

Siç shihet dhe në rrjetet sociale, i riu dallohet për jetën e tij luksoze.

Screenshot_7_copy.jpg

Screenshot_8_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trafikim kokaine, ekstradohet nga Spanja në Itali, 37-vjeçari shqiptar (EMRI)
Zbulohet shkaku i vrasjes së Albert Krasniqit nga babai në bodrumin e shtëpisë në Prishtinë (Pamje nga vendngjarja) »
Article Logic
Execution time: 0.012090921401978
array(1) { ["section"]=> string(145) "dashuria-e-babit-zbulohet-postimi-prekes-qe-kishte-bere-albert-krasniqi-para-pak-oresh-policine-e-njoftoi-vete-i-ati-hajde-se-vrava-djalin-236640" }