Dasmë në luftë, nusja fotografohet me fustan të bardhë para shtëpisë së bombarduar

Publikuar tek: bota, më 09:46 07-04-2019 Dasmë në luftë, nusja fotografohet me fustan të bardhë para shtëpisë së bombarduar

Shtëpia iu shkatërrua nga bombarimet një javë më parë, por kjo nuse nuk ka hequr dorë të veshë fustanin e bardhë.

Kështu në ditën më të bukur të jetës, një 20-vjeçare është fotografuar pranë shtëpisë së saj të bombarduar mes tensioneve në rritje midis Izraelit dhe Palestinës.

Shayma Al-Huëaity, 20, qshihet teksa valëvit flamurin e Palestinës pranë banesës në qytetin e Gazës, e cila u dëmtua gjatë një sulmi ajror izraelit.

Besohet se shtëpia u shkatërrua pasi forcat ushtarake izraelite sulmuan objektiva në të gjithë Gazën në përgjigje të një sulmi me raketa në një shtëpi izraelite të hënën e kaluar, shkruan Daily Mail, transmeton Newsbomb.al.

Ushtria shkatërroi zyrën e kreut të Hamasit Ismail Haniyeh në grevë, e cila u konfirmua nga stacioni radio i Hamasit.

Pavarësisht nga konflikti, çështja nuk ka qenë një pikë referimi në zgjedhjet e përgjithshme të Izraelit.

Partia qeverisëse Likud e kryeministrit Benjamin Netanyahu nuk ka ofruar plan për atë që shumë besojnë se është problemi më ekzistencial i vendit.

11938112-0-image-a-25_1554551790805.jpg

11938098-6893635-image-a-41_1554553324517.jpg

11938096-6893635-image-a-46_1554554126678.jpg

11938094-0-image-a-26_1554551790805.jpg

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011940002441406
array(1) { ["section"]=> string(88) "dasme-ne-lufte-nusja-fotografohet-me-fustan-te-bardhe-para-shtepise-se-bombarduar-159480" }