Datë e re për takimet në Uashington, Hoti i vendosur: Jemi gati për caktimin e axhendës, ne hyjmë për njohje reciproke

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 03-07-2020 Datë e re për takimet në Uashington, Hoti i vendosur: Jemi gati për caktimin e axhendës, ne hyjmë për njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti i cili po zhvillon vizitën e tij të parë në vendin tonë pas marrjes së detyrës, ka folur për për ricaktimin e datës për në Uashington.

Në konferencën e zhvilluar Kryeministri i Kosovës është pyetur nga gazetarët nëse do të ketë një datë tjetër për takimin në Uashington.

Hoti është përgjigjur se së shpjeti do të një datë të re për të zhvilluar takimin dhuke theksuar se do të nisen për njohjen reciproke.

“Kosova ka institucione legjitime, kushtetuese të gatshme, që të marrin përgjegjësitë që i takojnë, jam në koordinim me ambasadorin Grenell. Do të ulemi shumë shpejt së bashku në një takim, për çështje politike të dialogut. Ne hyjmë për njohje reciproke dhe normalizimin të marrëdhënieve mes dy vendeve.”, tha Hoti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009739875793457
array(1) { ["section"]=> string(122) "date-e-re-per-takimet-ne-uashington-hoti-i-vendosur-jemi-gati-per-caktimin-e-axhendes-ne-hyjme-per-njohje-reciproke-212685" }