David Cameron: Sulmet e Rusisë në Siri, një gabim i tmerrshëm

Publikuar tek: bota, më 10:04 04-10-2015 David Cameron: Sulmet e Rusisë në Siri, një gabim i tmerrshëm

Kryeministri anglez David Cameron ka thënë se vetëm 1 nga 5 objektivat e goditur nga sulmet ruse në SIRI, janë të Shtetit Islamik.

Shteti i gjymtuar nga lufta ka parë sot ditën e pestë të sulmeve ajrore ruse, ndërsa në 24 orët e fundit avionët rus kanë qëlluar mb 30 objektiva. David Cameron ka kritikuar sulmet duke thënë se Rusia ka bërë një gabim të tmerrshëm. Sipas koalicionit anti-ISIS, Rusia por sulmon opozitën siriane dhe po vret civilët në vend që të luftojë ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011751174926758
array(1) { ["section"]=> string(65) "david-cameron-sulmet-e-rusise-ne-siri-nje-gabim-i-tmerrshem-22299" }