De Biasi bën publike listen kundër Spanjës, tre emra të rinj për kuqezinjtë

Publikuar tek: sport, më 10:47 01-10-2016 De Biasi bën publike listen kundër Spanjës, tre emra të rinj për kuqezinjtë

Është bërë publike vetëm para pak momentesh në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit lista e plotë e lojtarëve të grumbulluar nga Xhani De Biazi. Në krahasim me ndeshjet e fundit, italiani ka menduar të bëj disa ndryshime të rëndësishme duke lënë jashtë emra të mëdhenj dhe afruar futbollistë të rinj e me të ardhme sipas tij.

Në konferencën për shtyp të dhënë në ambientet e FSHF-së, trajneri De Biazi është shprehur se ka grumbulluar Latifin dhe Grezdën sepse kërkon që t'i shohë ata se si do të integrohen me grupin, ndërsa i cilësoi si lojtarë shumë të talentuar.

Për Sadikun, De Biazi u shpreh: "Të hënën do të shohim se si është gjendja e tij fizike. Është shumë i rëndësishëm për Kombëtaren, pasi po kalon një moment të mirë dhe e njeh portën shumë mirë. Por, ashtu si Sadiku, edhe lojtarët e tjerë janë të rëndësishëm për Kombëtaren", u shpreh De Biazi.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:

Etrit Berisha

Alban Hoxha

Orges Shehi

Naser Aliji

Berat Xhimshiti

Mergim Mavraj

Elseid Hysaj

Ansi Agolli

Frederik Veseli

Ledian Memushaj

Ergys Kaçe

Andi Lila

Liridon Latifi

Migjen Basha

Eros Grezda

Odise Roshi

Burim Kukeli

Ermir Lenjani

Jahmir Hyka

Taulant Xhaka

Amir Abrashi

Bekim Balaj

Armanda Sadiku

Azdren Llullaku

Rei Manaj

14518716_687212361431599_1638211852_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031669855117798
array(1) { ["section"]=> string(80) "de-biasi-ben-publike-listen-kunder-spanjes-tre-emra-te-rinj-per-kuqezinjte-54733" }