De Biasi flet për Strakoshën: Ishte zgjedhja më logjike, është portier që jep garanci në fushë

Publikuar tek: sport, më 21:49 29-03-2017 De Biasi flet për Strakoshën: Ishte zgjedhja më logjike, është portier që jep garanci në fushë

Trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi, i ftuar në emisionin "Opinion", analizoi 4 ndeshjet e fundit foli për Strakoshën.

"Strakosha është një lojtar që më jep më shumë garanci dhe te Lacio ka luajtur rregullisht dhe ka bërë  paraqitje mjaft të mira. Kjo është arsyeja pse e lashë jashtë Hoxhën.

Kundër Italisë bëri ndeshje të shkëlqyer dhe është lojtar mjaft i mirë. Besoj se zgjedhja më llogjike për t'u bërë ishte kjo. Në të ardhmen do jetë portieri më i mirë i Kombëtares", u shpreh De Biasi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027111053466797
array(1) { ["section"]=> string(98) "de-biasi-flet-per-strakoshen-ishte-zgjedhja-me-logjike-eshte-portier-qe-jep-garanci-ne-fushe-73536" }