De Biasi me sytë nga Italia: Shpresoj të mos digjem si kandidat

Publikuar tek: sport, më 18:58 03-05-2016 De Biasi me sytë nga Italia: Shpresoj të mos digjem si kandidat

Gianni de Biasi, dita ditës po flet gjithnjë më hapur për dëshirën e tij për të marrë drejtimin e Italisë pas përfundimit të Kampionatit Europian ku ai do të përfaqësohet me Shqipërinë.

“Shpresoj mos të ndodhi si në politikë, kur emri që përflitet është ai që digjet”, ka deklaruar së fundmi tekniku për mediat italiane, ndërsa ka theksuar se: “për momentin po mendoj për Europianin dhe Shqipërinë time, më pas të shohim.”

Zyrtarë të Federatës Italiane të Futbollit kanë deklaruar se do të kenë përpara fillimit të qershorit emrin e ri për pankinën e të kaltërve, prandaj këto ditë janë vendimtare për De Biasin dhe të gjithë pretendentët e tjerë në këtë garë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034700870513916
array(1) { ["section"]=> string(68) "de-biasi-me-syte-nga-italia-shpresoj-te-mos-digjem-si-kandidat-39390" }