De Biasi në garë për titullin trajnerit më të mirë për vitin 2015

Publikuar tek: sport, më 22:36 26-11-2015 De Biasi në garë për titullin trajnerit më të mirë për vitin 2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është bërë pjesë e sondazhit të organizuar nga prestigjozja italiane “Gazzetta dello Sport” për trajnerin më të mirë italian për vitin 2015. De Biasi ndodhet i rreshtuar së bashku me trajnerët më të mirë italian të momentit, me motivacionin për kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2016.

Për momentin, trajneri i ekipit shqiptar ndodhet brenda 5 më të votuarave më përqindje të barabartë me Antonio Conte-n, që drejton Kombëtaren e Italisë.

Më i votuari për momentin është Maurizio Sarri, i cili surprizoi sezonin e kaluar me skuadrën e Empolit, i ndjekur nga Gianlorenzo Blengini. Më pas janë votuar edhe Emanuela Maccarani dhe Romeo Sacchetti.

Për të votuar për Gianni de Biasin kliko në foto:

de_biasi.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.19592809677124
array(1) { ["section"]=> string(71) "de-biasi-ne-gare-per-titullin-trajnerit-me-te-mire-per-vitin-2015-26365" }