De Biasi pas presionit të tifozëve jep shpjegime për Gjimshitin e Rrashicën: Pse nuk i zgjodha

Publikuar tek: sport, më 11:48 01-06-2016 De Biasi pas presionit të tifozëve jep shpjegime për Gjimshitin e Rrashicën: Pse nuk i zgjodha

Trajneri Gianni de Biasi ka vendosur të lërë jashtë ekipit Milot Rashicën, Amir Rrahmanin, Berat Gjimshitin dhe Herolind Shalën, gjë që ka revoltuar e mërzitur shumë tifozë. Ata kanë lëshuar një lumë kritikash në faqen zyrtare të trajnerit, veçanërisht për Rrashicën dhe Gjimshitin. Pas kësaj trajneri ka dalë në një deklaratë për shtyp në Austri ku ka dhënë edhe shpjegimet përkatëse.

“Pse nuk u ftuar Gjimshiti? Sepse ka një vit që nuk luan”, ka deklaruar De Biasi.

Sa i takon Rrashicës, trajneri ka thënë “Ka luajtur shumë gjatë këtij, por fatkeqësisht nuk ka qenë shumë me ne. Ai ka luajutr 25 minuta ndaj Luksemburgut dhe pjesën e dytë ndaj Katarit. Është një super lojtar që kam besim që do të jetë në të ardhmen".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018650054931641
array(1) { ["section"]=> string(99) "de-biasi-pas-presionit-te-tifozeve-jep-shpjegime-per-gjimshitin-e-rrashicen-pse-nuk-i-zgjodha-42108" }