De Biasi për ndeshjen kundër Spanjës: Vendosim ‘Murin e Berlinit’, fitojmë 1-0

Publikuar tek: sport, më 19:54 14-09-2016

Shqipëria në eliminatoret e Botërorit është në grup të vështirë, ku ndodhet përkrah Spanjës dhe Italisë, pa harruar dhe shtetet e tjerë si Maqedonia dhe Izraeli.

Kuqezinjve iu duhet që të fitojnë disa takime të vështirë për të dalë atje ku duhet, te kualifikimi në Botëror, ndërsa duhet të kalojnë dy vështirësi të mëdha, Spanjën dhe Italinë.

Por, për të kaluar këto vështirësi, trajneri Gianni De Biasi tregon sesi po e përgatit ai teorikisht ndeshjen. “Me Spanjën do të bëjmë lojën tonë, do të vendosim Murin e Berlinit para portës, i bëjmë kundërsulmin dhe 1-0 për ne”, thotë italiani i pankinës së Shqipërisë për mikrofonin e “Ora News”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074629783630371
array(1) { ["section"]=> string(80) "de-biasi-per-ndeshjen-kunder-spanjes-vendosim-murin-e-berlinit-fitojme-1-0-52928" }