De Biasi surprizon edhe kryeministrin Renzi: Faleminderit për arritjen me Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 16:13 15-10-2015 De Biasi surprizon edhe kryeministrin Renzi: Faleminderit për arritjen me Shqipërinë

Kualifikimi i Shqipërisë për në Euro2016 ka tërhequr vëmendjen edhe të kryeministrit italian Matteo Renzi. Gjatë një programi sportiv të “Radio RTL 102.5″, Renzi ka uruar trajenrin Antiono Conte për kualifikimin e Italisë, por edhe Gianni de Baisin, i cili sipas tij bëri të mundur kualifikimin e Shqipërisë.

“Urime për Antonio Konten dhe skuadrën e tij për kualifikimin e arritur. Faleminderit edhe De Biasit që për herë të parë ka sjellë Kombëtaren shqiptare në Europian, është bukur që italian arrijnë rezultate të mira jashtë vendit”, ka thënë kryeministri italian.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044420003890991
array(1) { ["section"]=> string(89) "de-biasi-surprizon-edhe-kryeministrin-renzi-faleminderit-per-arritjen-me-shqiperine-23201" }