De Biasi surprizon me formacionin kundër Maqedonisë

Publikuar tek: sport, më 13:40 05-09-2016 De Biasi surprizon me formacionin kundër Maqedonisë

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Maqedonisë në kuadër të eliminatoreve të botërorit “Rusi 2018”.

Gianni de Biasi e ka të qartë formacionin titullar që do të hedhë përballë ekipit maqedonas. Në skuadër nuk do të jenë dy mesfushorët organizatorë, Basha dhe Memushaj pasi italiani ka projektuar një mesfushë shkatërruese, shkruan Newsport.al.

Në mbrojtje tekniku kuqezi do të rreshtojë katërshen Agolli – Mavraj – Gjimshiti- Hysaj. Përpara tyre do të vendoset Kukeli ndërsa në mesfushë do të jenë Hyka – Abrashi – Xhaka dhe Gashi. Majën e sulmit pritet ta udhëheqë shënuesi i atij goli historik në Francë, kundër Rumanisë, Armando Sadiku.

Formacioni 4-1-4-1: Etrit Berisha, Agolli, Mavraj, Gjimshiti, Hysaj, Kukeli, Hyka, Abrashi, Xhaka, Gashi, Sadiku.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094108581542969
array(1) { ["section"]=> string(57) "de-biasi-surprizon-me-formacionin-kunder-maqedonise-51947" }