De Biazi bëhet zyrtarisht shqiptar

Publikuar tek: sport, më 16:53 21-03-2015 De Biazi bëhet zyrtarisht shqiptar Gianni De Biazi

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Gianni De Biazi do të bëhet zyrtarisht shqiptar. Ai ka nisur procedurat  e përshpejtuara për marrjen e pasaportës shqiptare.

FSHF konfirmon se të gjitha dokumentet e trajnerit aktualisht  me shtetësi italiane i janë dorëzuar presidencës tonë për të dekretuar  dhënien e shtetësisë shqiptare.

De Biazi është një nga trajnerët më të dashur për shqiptarët në historinë e trajnerëve të futbollit shqiptar. Ai është 58 vjeç dhe duket se po korr sukses në drejtimin e kombëtares.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13245511054993
array(1) { ["section"]=> string(39) "de-biazi-behet-zyrtarisht-shqiptar-6565" }