De Biazi: Me Armeninë do të luajmë për fitore. Po edhe ata, kanë ekip të fortë

Publikuar tek: sport, më 13:13 23-03-2015 De Biazi: Me Armeninë do të luajmë për fitore. Po edhe ata, kanë ekip të fortë Trajneri De Biazi perpara medias

Me Armeninë do të luajmë për të fituar”. Kjo ka qenë deklarata e trajnerit të kombëtares shqiptare Gianni De Biazi i cili në orën 11 ka dalë përpara medias për sfidën e ndeshjes me Armeninë që do të luhet në 29 mars në “Elbasan Arena”. “Duke njohur pikat e tyre të forta dhe të dobëta, me shumë besim te e ardhmja. Për ta gjithashtu është një ndeshje e vështirë dhe delicate. Ata luajnë futboll mjaft mirë dhe kanë lojtarë të nivelit të lartë sic është Miktarjan që luan me Borusian e Dortmundit” tha trajneri Italian i kombëtares shqiptare. 

Më pas ai ka bërë publike edhe listën e futbollistëve që ka thirrur për këtë ndeshje.

Ata janë:

Portier: Berisha, Hoxha, Shehi.

Mbrojtjës: Agolli, Ajeti, Aliji, Cana, Curri, Hysaj, Lila, Mavraj

Mesfushor: Abrashi, Basha, Bulku, Kaçe, Kukeli, Lenjani, Meha, Memushaj, Rama, Roshi, Shala, Xhaka

Sulmues: Balaj, Cikalleshi, Gashi, Sadiku, Salihi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071759223937988
array(1) { ["section"]=> string(80) "de-biazi-me-armenine-do-te-luajme-per-fitore-po-edhe-ata-kane-ekip-te-forte-6702" }