De Biazi për median italiane: Ende s’e kuptoj pse na e morën në tavolinë ndeshjen serbët

Publikuar tek: sport, më 14:12 31-03-2015 De Biazi për median italiane: Ende s’e kuptoj pse na e morën në tavolinë ndeshjen serbët Gianni de Biazi, trajner i kombetares shqiptare

Shqipëria kërkon kualifikimin në fazën finale të Euro 2016. Këto janë fjalët e Gianni de Biasi cituar nga losport24. “Qëllimi ynë është të qendrojmë të përulur dhe të vazhdojmë ta vëmë në gjumë ëndrrën e kualifikimit derisa matematika nuk na thotë të kundërtën” ka deklaruar De Biazi. “Në periudhën e fundit ka pasur sinjale që disa të tjerë duan të bashkohen me kombëtaren shqiptare” vazhdon ai. 

Pas suksesit disi të mundimshëm kundër Armenisë, kombëtarja e de Biazit mbërrin pas Danimarkës, e cila ndjek Portugalinë që ka marrë pikët e humbura. Në një rigrupim të ekuilibruar mund të mendojë edhe për mundjen në tavolinë nga Serbia, në natën delirante të Beogradit. “Ende nuk e di se pse e kemi humbur këtë ndeshje në tavolinë kundër Serbisë, ndoshta sepse nuk ia mbathëm. E konsideroj edhe tani një padrejtësi të madhe. Nuk e kuptoj se pse e bëjnë kaq të lodhshme, në nivelin teknik, janë skuadra më e fortë e xhiros së grupit” thotë De Biazi.

Në mbyllje të bisedës, ish-tekniku i Torinos dhe Breshës thotë opinionin e tij edhe për sportin Italian. “Besoj se te kombëtarja italiane do të ketë shpesh polemika. Conte ka të njëjtin presion që kanë pasur gjithmonë drejtorët teknikë”. Gianni De Biasi do të luftojë fort për të mbajtur një pozicion në Euro 2016. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025506019592285
array(1) { ["section"]=> string(92) "de-biazi-per-median-italiane-ende-s-e-kuptoj-pse-na-e-moren-ne-tavoline-ndeshjen-serbet-7454" }