Debat i ashpër në “Opinion”/ Duma: Aleanca e qelbësirave lëshoi një qelbësirë. Balla: Kërko falje moj copë…

Publikuar tek: politike, më 23:20 26-03-2015 Debat i ashpër në “Opinion”/ Duma: Aleanca e qelbësirave lëshoi një qelbësirë. Balla: Kërko falje moj copë…

Situata e nxehtë që ka shoqëruar gjatë ditës së sotme politikën shqiptare, me sa duket ka shpërthyer në emisionin “Opinion”.

Koordinatorja për Media e PD-së, Grida Duma dhe deputeti i PS-së Taulant Balla janë përfshirë në një debat të fort aq sa ka denigruar në ofendime të ndërsjellta. Ishte një frazë e Dumës, “aleanca e qelbësirave” referuar koalicionit PS-LSI ajo që ka nxehur gjakrat në studio.

Duma: Aleanca e qelbësirave lëshon një qelbësirë dhe kujton se ne do të bëhemi me ata.

Luan Rama: Nuk i shkon një gruaje të hijshme në gojë fjala qelbësirë.

Balla: Kujt i thotë kjo qelbësirë, kërko falje. Të më thotë mua qelbësirë një copë ku e di unë se çfarë.

Balla: Jo, të lutem shumë…

Balla: Kërko falje, ose unë merrem personalisht me këtë këtu dhe i tregoj shqiptarëve…. Të më thotë kjo mua qelbësirë. Njerëzit para se të vriten e mbyllin telefonin me ty…. Kjo mund të rrijë nga mëngjesi në darkë me Saliun tek për tek dhe të më flasi mua këtu me gjuhën e Saliut…

Duma: Ja se të kërkoj unë falje tani…

Balla: Të të vijë turp…

Rama: Nuk i shkon ajo fjalë një gruaje të hijshme. Ndjesa do të bëntë më të hijshme…

Duma: Më lini të mbaroj fjalën pastaj reagoni dhe më tregoni edukatën.

Rama: Nuk i tregoj unë edukatën një të paedukate…

Balla: Ti qenke më keq se Jozefina Topalli.

Duma: Ju thashë një metafor sa i përket standardit ku jeni kantadisur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084969997406006
array(1) { ["section"]=> string(105) "debat-i-ashper-ne-opinion-duma-aleanca-e-qelbesirave-leshoi-nje-qelbesire-balla-kerko-falje-moj-cope-7057" }