Debat i ashpër në Parlament, Dade: Berisha një kriminel i papërgjegjshëm, ta vemë para përgjegjësisë

Publikuar tek: politike, më 14:04 23-07-2015 Debat i ashpër në Parlament, Dade: Berisha një kriminel i papërgjegjshëm, ta vemë para përgjegjësisë

Deputetja e Partisë Socialiste Arta Dade ka bërë akuza të forta në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke thënë se është përgjegjës për një sërë ngjarjesh të rënda.

“Me urdhër të tij janë vrarë katër protestuesit e 21 janarit dhe është përgjegjës për tragjedinë e Gërdecit. Djemtë e mi nuk i fusin hundët në punët e shtetit”, ka thënë Dade.

Arta Dade e ka quajtur Berishën një “kriminel të papërgjegjshëm” dhe ka kërkuar vënien e tij para përgjegjësisë duke e akuzuar se ka qenë i vetmi që ka shkelur embargon ndaj Serbisë, duke dërguar armatime "made in Albania".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094711780548096
array(1) { ["section"]=> string(103) "debat-i-ashper-ne-parlament-dade-berisha-nje-kriminel-i-papergjegjshem-ta-veme-para-pergjegjesise-16832" }