Debate në Këshillin e Mandateve, Halimi: Kush shkel Kushtetutën largohet, ne flasim për atlete (Replikat me Ruçin)

Publikuar tek: politike, më 12:10 19-01-2018 Debate në Këshillin e Mandateve, Halimi: Kush shkel Kushtetutën largohet, ne flasim për atlete (Replikat me Ruçin)

Këshilli i Mandateve po diskuton Kodin e Etikës, ndërsa ka vijuar me debate mes mazhorancës dhe deputetëve të PD-së.

Sipas Eduard Halimit kush shkel rregulloren duhet të përjashtohet nga Kuvendi.

Pjesë nga debati zbardhur nga newsbomb.al

Halimi: Ore po ca dallimi kemi ne nga kriminelët?

Ruçi: Për qëllimin e këtij projektvendimi ke për të thënë?

Halimi: Po pra këtë. Çfarë diskutojmë ne veshjen, krehjen, po kur deputetët shkelin kushtetutën? Kjo duhet të jetë A-ja, kush shkel kushtetutën duhet të largohet.

Ruçi: Formuloje!

Halimi: Shkel Kushtetutën për të mbyllur fonde të gjitha këto janë shkelje të rënda.

Ruçi: S’ke propozim.

Halimi: Për veshjen duhet t'i japësh vërejtjet se vishet me atLete apo pa atlete kjo është qesharake.

Ruçi: Për propozimin e zonjës Hysi?

Ruçi: Miratohet.

Alibeaj:  Si miratohet?

Ruçi: Po 5 me 5

Alibeaj: Kjo është një gjë që e prisja në fakt. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089139938354492
array(1) { ["section"]=> string(116) "debate-ne-keshillin-e-mandateve-halimi-kush-shkel-kushtetuten-largohet-ne-flasim-per-atlete-replikat-me-rucin-107121" }