Debate në Komisionin e Dekriminalizimit, Balla kërkon hetimin e Bashës

Publikuar tek: politike, më 16:16 26-03-2015 Debate në Komisionin e Dekriminalizimit, Balla kërkon hetimin e Bashës

Mbledhja e Komisionit të Posaçëm të Dekriminalizimit është shoqëruar me debate midis përfaqësuesve të opozitës dhe atyre të mazhorancës.

Balla i ka qendruar deklaratës së mëparshme të tij, duke kërkuar që në platformën e propozuar nga PD, të shotohet edhe adresimi i çështjes së individëve më rekorde kriminale, por që nuk janë gjykuar si rasti i Lulzim Bashës.

Kjo deklaratë e Ballaës, ka nxitur reagimin e palës tjetër, ku kryetari i këtij Komisioni, Oerd Bylykbashi ka kërkuar nga deputeti socialist të përqendrohet në materialin e paraqitur në mbledhje. Ndërsa nuk ka kundërshtuar propozimin e Ballës, por është shprehur se PS është e lirë të bëjë këtë propozim qesharak që do të mbaj vetëm firmat e saj.

Ndërkohë, Balla e ka konsideruar si të paprecedentë vendimin e opozitës sot për të mos votuar në Kuvend, heqjen e imuniteteve të dy deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, me kërkesë të Prokurorisë së Përgjithshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095531940460205
array(1) { ["section"]=> string(74) "debate-ne-komisionin-e-dekriminalizimit-balla-kerkon-hetimin-e-bashes-7006" }