Debati në Kuvend: Deputeti që merret me shitje ndeshjesh dhe lojëra fati

Publikuar tek: politike, më 22:21 21-12-2015 Debati në Kuvend: Deputeti që merret me shitje ndeshjesh dhe lojëra fati

Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode dhe deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, janë përfshirë në një debat gjatë votimit të projektligjit për lojërat e fatit.

Ligji që parashikon zhvendosjen e kazinove pranë zonave pregdetare dhe ndalon hapjen e tyre në afërsi të institucioneve fetare, arsimore, u kundërshtua nga Bode i cili tha se thelbi i ligjit ishin resorted e kazinove licenca e të cilave, sipas Bodes, nga 10 milion dollarë bëhet 500 mijë dollarë.

Por deputeti Braçe ka replikuar duke akuzuar se në rradhët e opozitës ka deputetë që “i luajnë shumë mirë lojërat e fatit sa nuk ka ku të shkojë më”. Braçe tha se këta deputetë merren edhe me menaxhimin e ndeshjeve të futbollit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095782279968262
array(1) { ["section"]=> string(77) "debati-ne-kuvend-deputeti-qe-merret-me-shitje-ndeshjesh-dhe-lojera-fati-28296" }